neděle 1. dubna 2018

# 1930s # Hvězda

Recept: Jablečné řezy

Původně měl můj nynější život vypadat úplně jinak. Chtěla jsem pracovat pouze na částečný úvazek a jeden den v týdnu mít volno. Den na knihy, bezkofeinovou kávu či čaj a hlavně na mou roky zanedbávanou lásku - pečení. (Období nejčetnějšího sladkého pečení jsem měla od 15 do 18 let.)

Taky jsem si plánovala, jak Vám tady vyvěsím nějaké vzhledově úchvatné a chuťově povedené recepty z let 1920-1960, ale opět jsem sama sobě naletěla. Potíž spočívá hlavně v tom, že prostě NEUMÍM péct podle RECEPTŮ.

Abyste si ale nemysleli, že jsem na tom vážně bledě, tak mým problémem je to, že se jich nedržím. Něco uberu, jinde přidám, přidám suroviny, které v receptu ani nejsou dle mých vlastních chutí, anebo všechno zamíchám do sebe. 

DÍKYBOHU - zatím to všechno vždycky chutná moc dobře a nic nevyhazuju. Ale.... nakolik je tedy výsledek "autentický"?

Základem je obhájit svou myšlenku. 

Autentičnost - Recept na výsledné řezy je kombinací dvou moderních kuchařek čerpajících z prvorepublikových receptů (o jedné z nich jsem již psala >>ZDE<<.) Doladění (sněžná pokrývka) jsem čerpala z rodinných receptů, které mi darovala babička.


Dobové vaření a pečení - Na některých věcech se kdysi šetřilo, a na některých naopak ne. V potravinách to možná moc nepoznáte, protože v receptech častěji najdete různé druhy masa, hlavně hovězího, které je v dnešní době vcelku drahé. Ovšem zamyslete se. Momentálně už neexistuje moc domácností, kde si drží domácí zvířata typu - kozy, ovce, krávy, prasata, což se odráží na cenách i na našem stravování. I tak, ale bylo nehledě na vliv války v kurzu spíše šetřit a využívat, co nejvíce dostupných zdrojů, popř. potravin "co dům dal". (Aneb, proč jsem do řezů nalila RUM místo punče :D, a další detaily.)

---
Suroviny na těsto:
450g mouky
350g másla
150g přesitého moučkového cukru
3 žloutky
zavařenina na potření těsta (v mém případě to byla rybízová a pomerančovo-fíková)

Suroviny na náplň:
7 středně velkých až velkých jablek 
30g másla
1 balíček vanilkového cukru
20g přesitého moučkového cukru
rum nebo rumové aroma dle chuti
2 lžičky perníkového koření
menší hrst nakrájených sušených brusinek
1 zakysaná smetana

Sněhová pokrývka:
2 vaječné bílky
20g přesitého moučkového cukru

Postup:
Do mouky s cukrem rozdrobíme máslo a promneme, dokud nevznikne drobenka. Zapracujeme do ní žloutky a poté rozválíme na velikost plechu. Pečeme na střední stupeň, dokud těsto nezrůžoví. (Při této náplni můžete ale nepředpékat, pokud nestíháte.)

Mezitím si nachystáme náplň. Jablka nahrubo nastrouháme do hrnce, přidáme cukry a máslo. Za občasného míchání povaříme, dokud se nezačne více uvolňovat z jablek tekutina. Poté přidáme perníkové koření, rum a nakrájené brusinky. Na mírném ohni necháme proboptnat cca 6 minut a poté odstavíme a necháme trochu vychladnout.

Předpečené těsto namažeme marmeládou. Do vlažné náplně zamícháme zakysanou smetanu a směs rozprostřeme na těsto. Dáme péct na 180 stupňů po dobu asi 20 minut.

Na závěr ušleháme z bílků a cukru krémový sníh, který rozetřeme na upečené řezy a ještě je na 5-10 minut vrátíme do trouby.

A voilá!


Původně jsem chtěla péct něco velikonočního, ale jelikož mám někdy záchvaty nakupování více zeleniny a ovoce než jsem schopná zapracovat do obědů či svačin, rozhodla jsem se pro tuto kombinaci ku spotřebování jablek.

Pro ty z Vás, kteří ale čekali nějaký vintage recept, zveřejňuji ten z dobového reklamy z časopisu Hvězda z roku 1931 od Dr. Oetkera. :)

Na instagramu se to mazanci a beránky jenom hemží. Tak mi napište, co jste se rozhodli na velikonoce péct Vy? Já osobně jsem ještě uvažovala o Božích milostech nebo Jidáších. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Pravidelní čtenáři

For English, press: